Метою дисципліни є надання студентам знань з основ управління проектами, навчання методиці складання, планування та аналізу проектів, оволодіння  сучасними теоретичними основами і практичними навичками управління водогосподарськими та  природоохоронними проектами протягом їх життєвого циклу з системним підходом та з урахуванням часових, ресурсних та фінансових обмежень.

У результаті вивчення дисципліни здобувач повинен:

знати:

ü теоретичні  основи  управління проектами; 

ü основні  функції управління  проектами; 

ü способи  організації управління проектами та планування змісту проекту;

ü джерела ресурсного забезпечення  проекту;

ü ризики,  що виникають при управлінні  проектами;

ü системи контролю за виконанням проекту;

ü зміст фаз життєвого циклу інвестиційного проекту,

ü структуризацію проекту,

ü основні функції управління проектами (управління предметною областю, управління часом, управління затратами, управління якістю);

ü управління комунікаціями;

ü управління людськими ресурсами та основними інструменти управління проектами.

уміти:

  • використовуючи нормативну і довідкову літературу, проводити організаційні роботи з планування інженерних проектів;
  • контролювати хід виконання проекту, формувати команду проекту
  • проводити структуризації проекту та сіткового і ресурсного планування проекту, в тому числі і з використанням сучасного програмного забезпечення управління проектами (Microsoft Project),
  • повне документальне супроводження основних етапів здійснення інвестиційного проекту.
  • складати календарний план організаційних та будівельних робіт відповідно до існуючого законодавства та нормативної бази
  • при необхідності - правильно оформити необхідну для здійснення інвестиційного проекту ділову документацію.

Компетенції. Як результат вивчення навчальної дисципліни здобувач вищої освіти повинен набути наступні загальні та спеціальні (фахові) компетенції, а також отримати програмні результати навчання:

ЗК1. Здатність реалізувати свої права і обов’язки як члена суспільства, усвідомлювати цінності громадянського (вільного демократичного) суспільства та необхідність його сталого розвитку, верховенства права, прав і свобод людини й громадянина України.

ЗК2. Здатність зберігати та примножувати моральні, культурні, наукові цінності й досягнення суспільства на основі розуміння історії та закономірностей розвитку предметної області, її місця у загальній системі знань про природу і суспільство та у розвитку суспільства, техніки і технологій, використовувати різні види та форми рухової активності для активного відпочинку та ведення здорового способу життя.

ЗК3. Здатність до абстрактного мислення, аналізу та синтезу.

ЗК4. Знання та розуміння предметної області і професійної діяльності.

ЗК7. Здатність вчитися і оволодівати сучасними знаннями.

ЗК10. Прагнення до збереження навколишнього середовища.

ФК1. Здатність застосовувати фізико-математичний апарат, теоретичні, розрахункові та експериментальні методи і моделі досліджень у сфері професійної діяльності.

ФК8. Здатність визначати та оцінювати навантаження і напружено-деформовані стани ґрунтових основ та інженерних споруд.

ФК12. Здатність розробляти інженерні та організаційні заходи щодо забезпечення доброго стану масивів поверхневих і ґрунтових вод на основі сучасних систем моніторингу.

ФК17. Здатність виявляти причини виникнення та негативні наслідки шкідливої дії води, застосовувати відповідні методи захисту територій, здійснювати розрахунки та проектувати захисні споруди.

ФК19. Здатність розраховувати техніко-економічні показники запроектованих і функціонуючих об’єктів професійної діяльності.

РН2. Визначати шляхи розв’язання інженерно-технічних задач у професійній діяльності, аргументовано інтерпретувати їх результати.

РН7. Виконувати інженерні розрахунки ґрунтових основ та конструкцій об’єктів професійної діяльності.

РН9. Знаходити оптимальні інженерні рішення при виборі водних технологій, конструкцій об’єктів, енергоощадних заходів у сфері професійної діяльності.

РН10. Використовувати сучасні інформаційні технології при проектуванні, будівництві та експлуатації об’єктів професійної діяльності.

РН11. Виконувати техніко-економічне обґрунтування конструктивних рішень, інженерних заходів, технологічних процесів.

РН18. Застосовувати технічні регламенти та правові норми при експлуатації гідротехнічних об’єктів.