Навчальна дисципліна «Спеціальні розділи теоретичних основ електротехніки» вивчається здобувачами вищої освіти за освітньою програмою першого бакалаврського рівня спеціальності 141 «Електроенергетика, електротехніка та електромеханіка» на 3 курсі у 5 семестрі.
Дисципліна «Спеціальні розділи теоретичних основ електротехніки» є наукою, що вивчає фізичні явища у нелінійних електричних колах постійного та змінного струмів, перехідні процеси в лінійних електричних колах, основи теорії чотириполюсників, електромагнітні процеси в електричних колах з розподіленими параметрами.
Мета навчальної дисципліни: одержання теоретичних і практичних знань про фізичні явища та характер процесів у лінійних та нелінійних електричних колах постійного і змінного струмів у сталих і перехідних режимах, електромагнітні процеси в електричних колах з розподіленими параметрами та характеристичні параметри і схемні функції чотириполюсників.
Завдання. Формування у студентів сукупності знань, вмінь і уявлень з основних понять та законів електричних кіл; придбання теоретичних та практичних навичок аналізу та розрахунку лінійних і нелінійних кіл постійного і змінного струмів у сталих і перехідних режимах, аналізу фізичних процесів в електричних колах з розподіленими параметрами та в чотириполюсниках.
Компетентності здобувача вищої освіти, сформовані в результаті вивчення курсу
Загальні компетентності:
K03. Здатність спілкуватися державною мовою як усно, так і письмово.
K06. Здатність виявляти, ставити та вирішувати проблеми.
K09. Здатність реалізувати свої права і обов'язки як члена суспільства, усвідомлювати цінності громадянського (вільного демократичного) суспільства та необхідність його сталого розвитку, верховенства права, прав і свобод людини і громадянина в Україні.
Спеціальні (фахові компетентності):
К12. Здатність вирішувати практичні задачі із залученням методів математики, фізики та електротехніки.
К14. Здатність вирішувати комплексні спеціалізовані задачі і практичні проблеми, пов'язані з проблемами метрології, електричних вимірювань, роботою пристроїв автоматичного керування. релейного захисту та автоматики.
К19. Усвідомлення необхідності підвищення ефективності електроенергетичного, електротехнічного та електромеханічного устаткування.
Програмні результати навчання (ПРН)
ПР05. Знати основи теорії електромагнітного поля, методи розрахунку електричних кіл та уміти використовувати їх для вирішення практичних проблем у професійній діяльності.
ПР07. Здійснювати аналіз процесів в електроенергетичному, електротехнічному та електромеханічному обладнанні. відповідних комплексах і системах.
ПР08. Обирати і застосовувати придатні методи для аналізу і синтезу електромеханічних та електроенергетичних систем із заданими показниками.
- Teacher: Виктор Литвиненко