Навчальна дисципліна «Основи релейного захисту» вивчається здобувачами вищої освіти за освітньою програмою першого бакалаврського рівня спеціальності 141 «Електроенергетика, електротехніка та електромеханіка» на 3 курсі у 5 семестрі.
Дисципліна «Основи релейного захисту» є наукою щодо принципів релейного захисту ліній електричних систем, узгодження дії захисту та автоматики, призначення окремих пристроїв захисту для забезпечення безперервного живлення споживачів електроенергією, методів розрахунку параметрів спрацьовування струмових, направлених, диференційного та дистанційного захистів є невід’ємним елементом підготовки висококваліфікованих спеціалістів.
Мета. Формування і закріплення знань по теорії і практиці релейного захисту електроустановок виробництва та розподілу електроенергії.
Завдання. Основними завданнями дисципліни є вивчення теоретичних основ побудови та функціонування елементної бази пристроїв релейного захисту об'єктів електроенергетичних систем, розвиток навичок вибору типів захистів і визначення параметрів їх спрацювання.
Компетентності здобувача вищої освіти, сформовані в результаті вивчення курсу
Загальні компетентності:
K01. Здатність до абстрактного мислення, аналізу і синтезу.
K05. Здатність до пошуку, оброблення та аналізу інформації з різних джерел.
K10. Здатність зберігати та примножувати моральні, культурні, наукові цінності і досягнення суспільства на основі розуміння історії та закономірностей розвитку предметної області, її місця у загальній системі знань про природу і суспільство та у розвитку суспільства, техніки і технологій, використовувати різні види та форми рухової активності для активного відпочинку та ведення здорового способу життя.
Спеціальні (фахові компетентності):
К13. Здатність вирішувати комплексні спеціалізовані задачі і практичні проблеми, пов'язані з роботою електричних систем та мереж, електричної частини станцій і підстанцій та техніки високих напруг.
К15. Здатність вирішувати комплексні спеціалізовані задачі і практичні проблеми, пов'язані з роботою електричних машин, апаратів та автоматизованого електроприводу.
К21. Здатність оперативно вживати ефективні заходи в умовах надзвичайних (аварійних) ситуацій в електроенергетичних та електромеханічних системах.
Програмні результати навчання:
ПР01. Знати і розуміти принципи роботи електричних систем та мереж, силового обладнання електричних станцій та підстанцій, пристроїв захисного заземлення та грозозахисту та уміти використовувати їх для вирішення практичних проблем у професійній діяльності.
ПР07. Здійснювати аналіз процесів в електроенергетичному, електротехнічному та електромеханічному обладнанні. відповідних комплексах і системах.
ПР19. Застосовувати придатні емпіричні і теоретичні методи для зменшення втрат електричної енергії при її виробництві, транспортуванні, розподіленні та використанні.
- Викладач: Виктор Литвиненко