На Землі нараховується більше 240 самостійних країн, певним чином пов’язаних найрізноманітнішими міжнародними відносинами, що вимагає зіставлення або узгодження їх дій, прийняття спільних рішень. Для цього необхідні спеціальні знання у сфері міжнародної економіки та міжнародних економічних відносин. У зв’язку з цим вивчення дисципліни «Міжнародні економічні відносини»  є актуальним. Мета такого курсу - опанування теоретичних основ та набуття навичок аналізу процесів і тенденцій у галузі міждержавного економічного спілкування.

Предметом курсу «Міжнародні економічні відносини»  є вивчення законів, закономірностей, тенденцій і особливостей її розвитку.

Мета викладання дисципліни полягає у формуванні в майбутніх фахівців системи спеціальних знань з проблем та перспектив розвитку міжнародних економічних відносин (МЕВ) для фундаментальної й спеціальної освіти та практичної діяльності за фахом.

Завдання курсу:

1.Вивчення теоретичних положень, які характеризують процеси розвитку міжнародних економічних відносин;

2.Вивчення практичної функції міжнародних економічних відносин;

3.Аналіз проблеми інтеграції України у світовий економічний простір.

4 Актуальність проблеми та динаміка міждержавних стосунків вимагають швидкого реагування на всі зміни у світовому господарстві, поглибленого вивчення їх причин і наслідків.

Викладач: Бойко В.О.