Мета дисципліни «Дендропроектування» є узагальнення відомостей про біологічні та декоративні особливості деревних рослин аборигенної та інтродукованої дендрофлори, їх відношення до факторів оточуючого середовища та формування у здобувача творчого підходу до ландшафтного проектування системи зелених насаджень на різних об’єктах. Засвоєння курсу дендропроектування ґрунтується на знаннях, що були одержані здобувачем під час вивчення попередніх дисциплін напряму підготовки «Лісове  господарство» та «Садово-паркове господарство».

Особлива увага при цьому приділяється вивченню деревних рослин і їх відношення до зовнішнього середовища, природних декоративних властивостей дерев та кущів, основних композиційних елементів зелених насаджень і їх формування, принципів підбору і поєднання деревних рослин при створенні композиції, топіарного мистецтва, методик інвентаризації насаджень і дендропроектування.

Завдання курсу. В результаті вивчення курсу «Дендропроектування» здобувач опанувати такі компетентності:

Інтегральна компетентність:

Здатність розв’язувати складні задачі і проблеми у сфері садово-паркового господарства та у процесі навчання, що передбачає проведення досліджень і здійснення інновацій в екстремальних умовах навколишнього середовища Півдня України

Загальні компетентності

 

ЗК 1. Здатність до абстрактного мислення, аналізу, синтезу;

ЗК 2. Здатність застосовувати знання у практичних ситуаціях.

ЗК 3. Здатність спілкуватися державною мовою як усно, так і письмово.

ЗК 4. Здатність мотивувати людей та рухатися до спільної мети.

ЗК 5. Здатність до адаптації та дії в новій ситуації. ЗК 6. Здатність розробляти та управляти проектами.

ЗК 7. Здатність проведення досліджень на відповідному рівні.

ЗК 8. Здатність до пошуку, оброблення та аналізу інформації з різних джерел.

 

 

 

Фахові компетентності:

 

ФК 3. Здатність проектувати та реалізовувати заходи з інженерної підготовки території, будівництва, благоустрою, озеленення і утримання об'єктів садово-паркового господарства, об'єктів культурної спадщини та девастованих ландшафтів. ФК 4. Здатність до управління об'єктами садово-паркового господарства, їх функціонального використання, охорони, захисту та організації робіт з урбомоніторингу та інвентаризації об'єктів садово-паркового господарства, об'єктів культурної спадщини.

ФК 5. Здатність складати кадастри зелених насаджень.

ФК 6. Здатність організовувати і здійснювати державний контроль і нагляд за дотриманням правил утримання об'єктів садово-паркового господарства, об'єктів культурної спадщини.

ФК 7. Здатність оцінювати розмір шкоди, заподіяної об'єктам садово-паркового господарства та об'єктам культурної спадщини при порушенні природоохоронного або містобудівного законодавства.

ФК 8. Здатність проводити оцінку виробничих і невиробничих витрат на забезпечення якості, здійснювати технічний контроль, авторський нагляд за виробничою і проектною діяльністю в галузі садово-паркового господарства.

ФК 9. Здатність контролювати виробничу і проектну діяльність в галузі садово-паркового господарства.

ФК 10. Здатність здійснювати технічні розрахунки в проектах, техніко-економічне обґрунтування і функціонально-вартісний аналіз ефективності проектованих заходів.

ФК 11. Здатність прогнозувати наслідки, знаходити ефективні рішення в плануванні і реалізації проектів з урахуванням наявних обмежень.

ФК 12. Здатність організувати роботу команди фахівців, яка пов'язана із плануванням (або відновленням) міських територій, відкритих просторів, об'єктів садово-паркового господарства тощо.

ФК 13. Здатність планувати та здійснювати збір, обробку, аналіз і систематизацію науково-технічної інформації з теми дослідження, обирати методики і засоби розв’язання складних задач професійної діяльності.

ФК 14. Здатність до отримання нових знань та проведення прикладних досліджень в галузі садово-паркового господарства, узагальнення та систематизації отриманої інформації.

ФК 15. Здатність викладати спеціальні дисципліни в закладах вищої та фахової передвищої освіти, навчати співробітників інноваційної діяльності та здійснювати просвітницьку природоохоронну діяльність серед населення.

ФК 16. Здатність використовувати інноваційні процеси в садово-парковому господарстві під час проектування та реалізації екологічно-безпечних, економічно-ефективних технологій.

В результаті вивчення курсу «Дендропроектування» здобувачі набувають фахові знання:

  • на основі еколого-біологічних та декоративних властивостей деревних рослин професійно підібрати асортимент для обʼєктів ландшафтної архітектури, урбанізованих та промислових територій;
  • розробляти рекомендації щодо створення стійких рослинних угруповань в урбанізованому середовищі з урахуванням основних принципів підбору деревних рослин;
  • проводити ландшафтний та дендрологічний аналіз обʼєкту;
  • проводити інвентаризацію рослинності на обʼєкті і складати опорний план;
  • якісно виконувати дендроплан;
  • використовувати набуті знання під час складення дендропроекту.