Метою дисципліни Облік і  фінансова звітність за міжнародними стандартами є формування системи теоретичних знань і набуття практичних навичок з ведення обліку та підготовки фінансової звітності у відповідності до МСБО, а також визначення доцільності використання МСБО та МСФЗ в розвинених країнах та в Україні.

Завдання: поглиблене вивчення фундаментальних та найуживаніших МСБО; засвоїти особливості обліку активів та зобов’язань окремих згідно до вимог міжнародних стандартів бухгалтерського обліку; засвоїти особливості обліку доходів, витрат та фінансових результатів згідно до вимог міжнародних стандартів бухгалтерського обліку; набуття навичок опрацювання і використання облікової інформації у вітчизняній практиці.

Предмет: облік активів, джерел їх формування і процесів господарської діяльності та їх відображення у бухгалтерському обліку і фінансовій звітності згідно вимог міжнародних стандартів бухгалтерського обліку.

В результаті вивчення дисципліни студент повинен знати:

– основні положення міжнародних стандартів бухгалтерського обліку;

– порядок побудови бухгалтерського обліку і звітності підприємств згідно до вимог МСБО;

– правила визнання, оцінки та обліку активів, зобов’язань та власного капіталу;

– концепції і принципи побудови бухгалтерського обліку і звітності згідно МСБО;

– основи обліку активів, зобов’язань, доходів та витрат згідно до МСБО.

Вміти:

– виконувати необхідні розрахунки, відображати на рахунках бухгалтерського обліку операції з відповідними об’єктами бухгалтерського обліку згідно до МСБО;

– вирішувати практичні завдання, пов’язані з визнанням, оцінкою та обліком активів, зобов’язань, власного капіталу, доходів і витрат у відповідності до міжнародних стандартів бухгалтерського обліку і звітності;

– застосовувати принципи і стандарти бухгалтерського обліку і звітності в поточному обліку активів, зобов’язань та власного капіталу, при складанні форм фінансової звітності згідно з міжнародними стандартами.

мати компетентності:

ЗК01. Вміння виявляти, ставити та вирішувати проблеми. 

ЗК06. Здатність до пошуку, оброблення та аналізу інформації з різних джерел.

ЗК07. Здатність працювати в міжнародному контексті.  

ЗК08. Здатність спілкуватися з представниками інших професійних груп різного рівня (з експертами з інших галузей знань/видів економічної діяльності).

ЗК11. Здатність оцінювати та забезпечувати якість виконуваних робіт.

СК02.  Здатність  організовувати  обліковий  процес  та регламентувати  діяльність  його  виконавців  у  відповідності  з вимогами менеджменту підприємства.

СК03. Здатність застосовувати теоретичні, методичні і практичні підходи щодо організації обліку, контролю, планування та оптимізації податкових розрахунків.

 СК04.  Здатність  формувати  фінансову  звітність  за міжнародними  стандартами,  коректно  інтерпретувати, оприлюднювати  й  використовувати  відповідну  інформацію для прийняття ефективних управлінських рішень.

 СК06.  Використовувати  міжнародні  стандарти  контролю якості,  аудиту,  огляду,  іншого  надання  впевненості  та супутніх  послуг  з  дотриманням  вимог  професійної  етики  в процесі практичної діяльності.

 СК07.  Здатність  формулювати  завдання,  удосконалювати методики  та  впроваджувати  сучасні  методи  фінансового  та управлінського  обліку,    аналізу,  аудиту  і  оподаткування  у відповідності зі стратегічними цілями підприємства.

Програмні результати навчання: 

 ПР02. Знати теорію, методику і практику формування облікової інформації за стадіями облікового процесу і контролю для сучасних і потенційних потреб управління суб’єктами господарювання з урахуванням професійного судження.

ПР04. Організовувати, розвивати, моделювати системи обліку і координувати діяльність облікового персоналу з урахуванням потреб менеджменту суб’єктів господарювання

ПР05. Володіти інноваційними технологіями, обґрунтовувати вибір та пояснювати застосовування нової методики підготовки і надання облікової інформації для потреб управління суб’єктом господарювання.

ПР06. Визначати інформаційні потреби користувачів облікової інформації в управлінні підприємством, надавати консультації управлінському персоналу суб’єкта господарювання щодо облікової інформації.

ПР09.  Формувати  фінансову  звітність  за  національними  та  міжнародними стандартами  для  суб’єктів  господарювання  на  корпоративному  рівні, оприлюднювати  й  використовувати  відповідну  інформацію  для  прийняття управлінських рішень.

ПР13. Знати міжнародні стандарти контролю якості, аудиту, огляду, іншого надання впевненості та супутні послуги з дотриманням вимог професійної етики.

ПР15. Застосовувати наукові методи досліджень у сфері обліку, аудиту, аналізу, контролю та оподаткування та імплементувати їх  у  професійну діяльність та господарську практику.

ПР17. Готувати й обґрунтовувати висновки задля консультування власників, менеджменту суб’єкта господарювання та інших користувачів  інформації у сфері обліку, аналізу, контролю, аудиту, оподаткування.

ПР18. Дотримуватися норм професійної та академічної етики, підтримувати врівноважені стосунки з членами колективу (команди), споживачами, контрагентами, контактними аудиторіями.