Податковий контроль зорієнтовано на усвідомлення основ динамічного розвитку тенденцій з гармонізації податкових систем і податкової політики між усіма  країнами світу, й особливо тих, що входять у міжнародні регіональні угруповання й об'єднання.

Інтеграція економічних систем світового співтовариства і розвиток зовнішньоекономічної діяльності неминуче приводять до взаємодії податкових систем закордонних країн. У результаті поглиблення процесів міжнародної економічної інтеграції одержали свій динамічний розвиток тенденції з гармонізації податкових систем і податкової політики деяких країн, що входять у міжнародні регіональні угруповання й об'єднання.

Предметом дисципліни є податкові відносини на макро- і мікро рівнях держав та на рівні світового господарства, особливості їх розвитку на сучасному етапі, а також методи їх регулювання.

Мета дисципліни - отримання знань з організації та функціонування систем та механізмів міжнародного оподаткування.

Завдання дисципліни - вивчення теоретичних основ формування та уніфікації структури і принципів оподаткування у системах світового співтовариства, розуміння засад устрою податкових систем закордонних країн та принципів їх побудови та оволодіння методиками податкового планування і прогнозування.

Після вивчення дисципліни студент повинен знати:

-                теоретичні      та      організаційні      основи       податкового контролю;

-                діюче податкове законодавство країн світу;

-                теоретичні основи подвійного оподаткування

діючі   міжнародні    умови щодо   міжнародних актів   про запобігання подвійного оподаткування;

-                теоретичні основи з питань офшорних центрів і вільних економічних зон;

-                особистості сплати мита в Європейському Союзі та в Україні;

-                порядок сплати соціальних податків у різних країнах світу.

Після вивчення дисципліни студент повинен уміти:

-                працювати     з     основними     законодавчими    актами,     які регулюють оподаткування;

-                розуміти засади устрою податкових систем закордонних країн та принципів їх побудови;

-                критично   аналізувати   окремі   ланки   податкової системи України і зарубіжних країн.

Навчальний матеріал з податкового контролю складається із двох частин: теоретичної й практичної. У теоретичній частині вивчаються сутність  системи міжнародного оподаткування, її складові, форми та методи всебічного аналізу факторів, що характеризують у сукупності досліджуваний об'єкт або процес, методи системи реагування міжнародною податковою системою за вимогами міжнародних угод. Закріпити теоретичний матеріал на конкретних реальних прикладах дозволять практичні завдання та тести,  які формують вміння практично визначати й аналізувати фактори, що характеризують явища, дають змогу набути навички проведення розрахунків показників бюджету.