Міжнародне оподаткування зорієнтовано на усвідомлення основ динамічного розвитку тенденцій з гармонізації податкових систем і податкової політики між усіма  країнами світу, й особливо тих, що входять у міжнародні регіональні угруповання й об'єднання.

Інтеграція економічних систем світового співтовариства і розвиток зовнішньоекономічної діяльності неминуче приводять до взаємодії податкових систем закордонних країн. У результаті поглиблення процесів міжнародної економічної інтеграції одержали свій динамічний розвиток тенденції з гармонізації податкових систем і податкової політики деяких країн, що входять у міжнародні регіональні угруповання й об'єднання.

Мета дисципліниотримання знань з організації та функціонування систем та механізмів міжнародного оподаткування.

Завдання вивчення дисципліни. У результаті вивчення дисципліни здобувач вищої освіти повинен демонструвати такі результати навчання через знання, уміння та навички: знати - теоретичні та організаційні основи міжнародного оподаткування; - діюче податкове законодавство країн світу; теоретичні основи подвійного оподаткування; - діючі міжнародні умови щодо міжнародних актів про запобігання подвійного оподаткування; - теоретичні основи з питань офшорних центрів і вільних економічних зон; - особливості сплати мита в Європейському Союзі та в Україні; - порядок сплати соціальних податків у різних країнах світу. Вміти - працювати з основними законодавчими актами, які регулюють міжнародне оподаткування; - розуміти засади устрою податкових систем закордонних країн та принципів їх побудови;- критично аналізувати окремі ланки податкової системи України і зарубіжних країн.

 

Компетентності:

ЗК02 Здатність вчитися і оволодівати сучасними знаннями.

ЗК03 Здатність до абстрактного мислення, аналізу та синтезу.

ЗК06 Знання та розуміння предметної області та розуміння професійної діяльності.

СК03 Здатність до відображення інформації про господарські операції суб’єктів господарювання в фінансовому обліку, їх систематизації, узагальнення у звітності.

СК04 Застосовувати знання права та податкового законодавства в практичній діяльності суб‘єктів господарювання.

СК 07. Здатність до застосування знань податкового законодавства, розуміння чинної системи оподаткування, закономірностей у сфері фінансових відносин, держави і суб’єктів господарювання.

СК 12. Вміння застосовувати знання з організації та функціонування податкової системи України у професійній діяльності для розрахунків і сплати податків, зборів і обов’язкових платежів юридичних та фізичних осіб.

 

Програмні результати навчання

ПРН01 Знати та розуміти економічні категорії, закони, причинно-наслідкові та функціональні зв’язки, які існують між процесами та явищами на різних рівнях економічних систем.

ПРН03 Визначати сутність об’єктів обліку, контролю і оподаткування та  розуміти їх роль і місце в господарській діяльності.

ПРН05. Володіти методичним інструментарієм обліку, контролю, аналізу, та оподаткування господарської діяльності підприємств.

ПРН06 Розуміти особливості практики здійснення обліку та оподаткування діяльності підприємств різних форм власності, організаційно-правових форм господарювання.

 

Зміст за темами:

1.  Теорія і практика міжнародного оподаткування.

2.  Особливості податкових систем різних країн світу.

3.  Податок на додану вартість у міжнародній торгівлі: європейський союз.

4.  Прибуткове оподаткування на міжнародному рівні.

5.  Врегулювання міжнародного подвійного оподаткування.

6.  Особливості оподаткування інвестиційної діяльності на міжнародному рівні. оподаткування дивідендів нерезидентів.

7.  Юрисдикції з помірним оподаткуванням і нетипові офшорні центри.

8.  Вільні економічні зони.

9.  Ввізне мито. особистості сплати мита в Європейському Союзі та Україні.

10.          Світовій досвід сплати соціальних податків.