Кіберсоціологія являє собою додаток соціологічної теорії і її методів до пояснення феномена мережі як джерела інформації та засоби комунікації. Ця галузь соціології займається дослідженням поведінки людей в Internet. Досліджуються соціальні наслідки широкого застосування Internet-технологій, соціальні мережі, віртуальні спільноти та нові способи взаємодії людей, а також питання, пов'язані з кіберзлочинністю.

Кіберсоціологія стосується аналізу Internet-спільнот, віртуальних спільнот і віртуальних світів, організаційних змін, обумовлених новими засобами масової інформації (ЗМІ), такими як Internet, а в більш широкому сенсі - соціальними змінами при переході від індустріального суспільства до інформаційного.

 

Метою дисципліни є формування системних знань щодо специфіки та особливостей кіберсоціології як сучасного виду інформаційної взаємодії, навчити студентів основним методам і сформувати обізнаність в проблематиці соціологічних досліджень у Internet.

 

Завдання вивчення дисципліни полягає у відстеженні ознак і тенденцій, пов'язаних з появою, розвитком і впровадженням інноваційних технологій, які суттєво впливають на характер соціального буття і особливості розвитку суспільства. Даний напрямок соціології зосереджено на вивченні: впливу високих технологій на особливості функціонування, розвитку і зміни окремих індивідів і суспільства в цілому; того, як застосування високих технологій в соціології оптимізує процес розв’язання дослідницьких задач (обробка інформації, результатів опитувань населення, споживчі переваги, маркетинг, моделювання соціальних процесів і прогнозування тощо).

В результаті вивчення дисципліни здобувач вищої освіти повинен

знати:

              предмет, цілі і завдання соціології Internet, кіберсоціологіі, цифрової соціології;

              понятійний і категоріальний апарат кіберсоціологіі;

              методологічні принципи і методи дослідження, основні для цієї дисципліни

 

вміти:

              грамотно оперувати поняттями і категоріями кіберсоціологіі;

              вибирати необхідні методи для дослідження та інтерпретації соціальних проблем;

              володіти предметною специфікою соціології Internet, кіберсоціологіі, цифрової соціології;

              володіти навичками пошуку і грамотного сприйняття інформації, що входить в предметні рамки соціології Internet, кіберсоціологіі, цифрової соціології.