Біологія (безхребетних тварин ) є однією із найважливіших фундаментальних дисциплін циклу природничо-наукової підготовки бакалаврів з водних біоресурсів.

Метою підготовки фахівців повинно бути вивчення системи безхребетних тварин, особливостей їх зовнішньої та внутрішньої будови, розмноження, розвитку, видового різноманіття, поширення та господарського значення.

Ґрунтовне вивчення біології та екології безхребетних тварин надзвичайно важливе, враховуючи ту суттєву роль, яку вони відіграють у найрізноманітніших процесах життєдіяльності, що відбуваються у біосфері.

Безхребетні тварини, які мешкають у водоймах, біологічно тісно пов’язані з іхтіофауною. Вони складають основу природних кормових ресурсів риб, є їх ворогами, паразитами або проміжними хазяїнами у циклах розвитку збудників хвороб риб. конкурентами у харчуванні та використанні життєво необхідних умов навколишнього середовища. У розв’язанні практичних задач з оптимізації споживання, раціональної експлуатації водних біологічних ресурсів, підвищення рибопродукції, регулювання умов утримання і вирощування риби та інших об’єктів аквакультури, знання морфологічних та біологічних особливостей гідрофауни безхребетних має вирішальне значення.

Засвоївши програму дисципліни ’’Біологія” (безхребетних тварин ), фахівець повинен:

знати особливості будови та функціонування систем органів безхребетних тварин, їх філогенію та систематику, різноманітність видового складу, екологію, розповсюдження, спосіб життя, вплив на інші компоненти біоценозів, значення у харчових ланцюгах, кругообігу речовин, методи регулювання чисельності.

уміти оцінити стан та різноманітність видового складу безхребетних тварин,

використовувати знання їх біології для розробки заходів регулювання

інтенсивності розвитку окремих груп та видів з метою оптимізації умов

навколишнього середовища для досягнення високих показників продуктивності

різних об’єктів аквакультури.