Лісова зоологія - комплексна біологічна наука, яка всебічно досліджує лісових тварин: будову, розмноження, індивідуальний та історичний роз¬виток, взаємини з навколишнім середовищем, закономірності поширення та значення для людини. Вивчення біології лісових тварин необхідне для глибокого розуміння життя лісу, єдності і взаємодії його елементів, що є основою грамотного ведення садово-паркового господарства.

Мета методичних вказівок полягає в тому, щоб формувати у студентів поняття про різноманіття лісової фауни, розуміння єдності, взаємодії та незамінності всіх елементів лісової фауни, їх зна¬чення у формуванні і існуванні лісових екосистем.

Після вивчення дисципліни студенти повинні оволодіти теоре¬тичними положеннями та практичними навичками з:

- основ зоологічної класифікації;

- видового складу та особливостей поширення лісової фауни;

- особливостей анатомії та фізіології основних представників лісової фауни;

- основних систематичних ознак видів родів, родин і рядів представників лісової фауни;

- основних факторів впливу на представників лісової фауни;

- основних факторів позитивного і негативного впливу лісових тварин на лісове середовище;

- рідкісних та зникаючих видів лісової фауни, розуміння при¬чин їх зникнення та способів збереження;

- основ законодавства щодо охорони тваринного свіїу, участі Укра¬їни у міжнародних природоохоронних конвенціях та Червоних списках;

- методів наукових досліджень фауни лісу.

Дані методичні вказівки складені згідно з програмою курсу ’’Лісова зоологія”. Вони містять рекомендації до виконання 15 лабораторних та трьох практичних занять. Кожне заняття включає назву теми, мету, об’єкти вивчення, завдання і методичні поради щодо виготовлення препаратів чи самостійного вивчення об’єктів; наводиться хід виконання завдання.