Курс дисципліни складається з двох частин. Перша частина «Нарисна геометрія» передбачає розвиток просторового уявлення здобувача вищої освіти шляхом оволодіння геометричними методами рішення просторових позиційних та метричних задач. Ці методи розвивають здатність уявляти в просторі геометричні властивості та взаємне розташування не тільки геометричних фігур, а також взагалі об’єкти навколишнього середовища. Друга частина курсу «Інженерна графіка», базуючись на першій частині, вивчає методи проекційного креслення, правила виконання креслень, оволодіння діючими стандартами оформлення креслень ЄСКД для використання їх в практичній проектній діяльності інженера проектувальника або експлуатаційника на виробництві з використанням різноманітних креслень в усіх галузях інженерної діяльності.
Мета - виконання креслень на основі проекційного методу вимагає розвиненого просторового уявлення. Тримірні об’єкти навколишнього світу на кресленнях відображаються на одній або на декількох площинах проекцій. Дисципліна «Нарисна геометрія та інженерна графіка» передбачає розвиток просторового уявлення геометричних фігур та рішення позиційних та метричних задач на площині геометричними методами. Ці методи розвивають здатність уявляти в просторі геометричні властивості та взаємне розташування не тільки геометричних фігур, а також взагалі об’єкти навколишнього середовища. Розділ дисципліни «Інженерна графіка» дає можливість оволодіння діючими стандартами та правилами ЄСКД для використання їх в практичній проектній діяльності інженера проектувальника та експлуатаційника на виробництві з використанням різноманітних креслень.
Завдання викладання дисципліни:
1. Розкрити студентам зміст курсу «Нарисна геометрія та інженерна графіка» як теоретичної та прикладної дисципліни.
2. Опанувати методи та прийоми вирішення просторових позиційних та метричних задач на площинах проекцій геометричними методами.
3. Оволодіти традиційними креслярськими методами, в тому числі комп’ютерними, методиками роботи акварельними фарбами на кресленнях.
4. Навчити студентів володінням креслярськими інструментами та приладами, а також користуватись стандартними комп’ютерними програмами, які використовують при сучасному кресленні.
5. Розвинути у студентів уміння читати, аналізувати різноманітні креслення в тому числі топографічні, і користуватись ними у практичній діяльності.
6.Опанувати діючі правила побудови креслень та їх оформлення згідно існуючих стандартів ЄСКД.
- Викладач: Денис Барулін